header

איך פותחים עסק?

אם החלטתם לפתוח עסק, אז ראשית מגיע לכם מזל טוב, זהו מהלך רצוף באתגרים, אך אין זה אומר שלו תעמדו בהם ברגע שיהיה לכם רואה חשבון שיוכל לכוון אתכם ולהנחות אתכם על מנת שתבינו כיצד פותחים עסק ומהם השלבים  של בניית העסק, הרווחים שיעלו לאט, לאט, כל אלה הם גורמים שרק תרצו להמשיך לקדם אותו. רבים מעדיפים ליצור תכנית עסקית, לפני שהם חושבים איך פותחים עסק. רואה החשבון שלכם, יאמר לכם מהי הוצאה מוכרת, מדוע חשוב לשמור כל קבלה, תצטרכו לומר לו מהו ההון העסקי שלכם וכדומה.

יש להתאמן על הצגת התכנית העסקית שלכם, מה שיעזור לכם בהמשך בניית העסק שלכם. אם תקראו כמה  שיותר על הדרכים לפתיחת עסק חדש זה יעזור לכם המון כי ידע הוא כוח. חשוב כי תהיו בקיאים יותר בכל מה שרשור למיסי מס הכנסה, רשויות כמו ביטוח לאומי, מתי משלמים מקדמות, כיצד מחשבים את המקדמות, עם אילו ספקים יש לעבוד ועוד. הדבר הראשון שתצטרכו ללמוד, הוא איך שומרים על איזון בין השקעות להכנסות וכיצד אומדים את היחסים ביניהם. מומלץ, כי יהיה  לכם מספיק הון עצמי להוצאות של העסק לפחות בשלבי ההקמה וכדאי, כי רואה החשבון שלכם, ייחשב לכם תוך כמה זמן תוכלו להחזיר את ההשקעה ומתי תתחילו ליהנות מרווחי העסק.

איך פותחים עסק?

איך פותחים עסק במצב הכלכלי של היום

כל מי שמקים עסק חדש תמיד שואל את עצמו מהם האלמנטים הכספיים הראשונים שהוא צריך ליישם, במיוחד לאור המצב הכלכלי של היום. בגלל שאנשים רבים מחפשים מוצרים זולים, יש "לשבור את השוק", הווה אומר אם לכם יש מוצר שהוא זול יותר באופן משמעותי מחנויות אחרות ועדיין יש לכם רווחים, זה צעד נבון לבצע וכך יהיה לכם יתרון על כולם. לא כל אחד שפותח עסק עצמאי, בדק ולמד איך פותחים עסק. מי שהורגל להיות שכיר, עד כה המנהלים סיפקו לו עבודה ושילמו עבורו את כל תשלומי המס שהוא מחייב לשלם על פי החוק. התנהלות עצמאית, הינה צעד לא פשוט ויש לחשב את היתרונות והחסרונות של הפעלת עסק כעצמאי ולכן חשוב מאוד ללמוד ולהבין איך פותחים עסק. התשלומים וההתנהלות העצמאית תהיה באחריות בעל העסק ועליו להבין זאת. לקוחות, הם לב ליבו של העסק ולכן, חשוב למצוא דרכים יעילות למצוא אותם. יש לחשב כמה להשקיע על פרסום, היות ופרסום מביא לקוחות.

דרכים יעילות לפרסום העסק החדש

אז אחרי שלמדתם והבנתם כיצד פותחים עסק. יש להסתכל על השוק בו אתם פועלים ולדעת שלבטח ישנה תחרות של העסק שלכם מול עסקים דומים. חשוב להיות יצירתיים ולמשוך את קהל היעד של הלקוחות שלכם. כדאי לפתוח אתר אינטרנט ואם יש לכם מוצרים פתחו אתר עם חנות מקוונת, היום, מפאת חוסר זמן ולחץ של עבודה של הרבה שעות, אנשים רבים רוכשים מוצרים באמצעות האינטרנט. חשבו על האופציה הזאת , דבר שיכול למנף לכם את הרווחים.

במה אתה שונה משאר העסקים?

הרבה עסקים שמוכרים מוצר מסוים, מתקשים במצב הכלכלי של היום למכור אותם. לפני שבכלל אתם שוקלים איך פותחים עסק, כדאי כי תחשבו על מוצרי צריכה שנמכרים מהר. צאו כבר עם מבצעים ופרסמו אותם. חשוב להתייעץ עם יועץ עסקי, הוצאה שלבטח תשתלם לכם על מנת שתוכלו "ללכת על בטוח" ולהצליח בעסק החדש שלכם. חשוב כי תתחילו "לחשוב עסקים" בררו בשאר החנויות מה הן מציעות אם הן מוכרות מוצרים כמו שלכם. שימו לב שרשתות גדולות סגרו פשטו רגל בגלל תחרות של רשתות חדשות שנפתחו ומכרו את אותם המוצרים בהבדלי מחיר משמעותיים, מה שגרם לקריסת רשתות שהיו קיימות הרבה שנים. אז הרי לכם עוד טיפ שכדאי לקחת בחשבון.

הגדרה נכונה של העסק

אחת הסוגיות המהותיות ביותר בשאלה לאחר פתיחת עסק היא כיצד יש להגדיר אותו. הגדרה זו היא חשובה, שכן היא גוזרת את החובות והזכויות של העסק בעת התנהלותו. כעקרון, עסק יכול להיות מוגדר כעוסק פטור (מחזור שנתי של עד 79,482 שקל בשנה) או כעוסק מורשה (מעל לסכום זה). כל אחד מסוגי העסקים הללו דורש תהליך רישום שונה ודורש חובת דיווח שונה במהלך השנה. תפקידו של רואה החשבון הוא לייעץ לכם בנוגע לדרך הרישום הנכונה ולסייע בכך מול רשויות המס.

שני סוגים עיקריים של רואה חשבון

עניין נוסף שיש להתייחס אליו בשאלה איך פותחים עסק הוא סוג משרד רואה חשבון אשר תרצו להכניס אל העסק שלכם. כמובן, שניתן לפלח את רואי החשבון לפי ההתמחות שלהם, אך מקובל למיין אותם לפי שני סוגים עיקריים. סוג ראשון הוא רואה חשבון פסיבי: הוא מסתפק בהגשת הדו"חות השנתיים והתקופתיים של העסק. רואה חשבון אקטיבי, לעומתו, לוקח על עצמו חלק נכבד יותר בהתנהלותו השוטפת של העסק- הוא מייצג את העסק מול רשויות המס במגוון של סוגיות, אשר בהן הוא מגלה בקיאות: דיני עבודה, דיני התאגדות, תקנות בהנהלת חשבונות ועוד סוגיות רבות. אופי רואה החשבון המתאים לכם צריך להיות ביחס לאופן פעילותו של העסק ולרצון שלכם להפקיד סמכויות בידי רואה החשבון.

רואה החשבון כיועץ אסטרטגי

בניגוד למה שמקובל לחשוב, רואה החשבון יכול לא רק לעזור לכם בהגשת הדו"חות השנתיים, אלא הוא יכול להשתמש בידע המקצועי שלו, על מנת לשפר את מצבו הכלכלי של העסק. עניין זה מתבטא בשני מישורים: ראשית, מאחר והוא מקבל את כלל הנתונים הפיננסיים הנוגעים לעסק, הוא יכול להצביע על מגמות המתרחשות לאורך זמן ולהסיק מהן את המסקנות המתבקשות (למשל, הוא יכול לראות שהרווחים של עסק מסוים נפגעים, עקב השקעה מרובה מדי בסעיף השכר). מעבר לכך, רואה החשבון יכול גם לסייע לכם על ידי ניצולם של התקנות והחוקים הרלוונטיים לבית העסק. ניצול זה יכול להוביל לחסכון של עשרות אלפי שקלים לעסק שלכם.