header

משרד רואה חשבון

אוקיי, אז החלטנו שאנו פותחים עסק חדש, מה עכשיו? בשלב זה עלינו למצוא משרד רואי חשבון אשר ילווה אותנו בתהליך וידריך אותנו מה לעשות וכיצד יש להתנהל. אבל בואו נעצור רגע ונחשוב מדוע בכלל אנו צריכים משרד רואי חשבון? אולי עדיף לנו לחסוך את הכסף הזה ולנסות ולהסתדר בעסק החדש ללא משרד רואי חשבון..? בכדי לענות על שאלה זו עלינו להבין מהיא תרומתו של משרד רואי חשבון בליווי עסק קיים ובעיקר מהיא תרומתו בהקמת עסק חדש. כל בעל עסק יודע, כי המשרד אשר ילווה אתכם בתהליך הוא זה אשר ייבצע את הדיווחים לרשויות השונות (מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי) ויתנהל מולם באופן שוטף. כמו כן בבחירת משרד רואה חשבון אנו מקבלים למעשה גם ליווי וסיוע בעצות לגבי אופן התנהלות מול ספקים, מול לקוחות וכן הדרכה לגבי החלטות פיננסיות שיש לקבל בעסק כגון: מה הסכום שיש להוציא כל חודש על פרסום? האם עליי  להעסיק עובדים? ועוד ועוד... הניהול הכספי של העסק שלכם, חייב להיות מנוהל באמצעות גורם מקצועי ואמין.
מי ששכיר, אינו זקוק לשירותיו של רואה חשבון, שכן הכל מתנהל ומשולם באמצעות בעל הבית של החברה בה הוא עובד.
אבל עצמאיים שהם בעלי עסקים, זקוקים לשירותיו של רואה חשבון, אשר חוסך להם זמן רב של ריצות ובירוקרטיה וכן חוסך גם המון כסף בזכות הידע והניסיון הרב שיש לו הערך המוסף של משרד רואי חשבון היא העובדה שאנו פותרים את בעלי העסקים מהמון טרטורים ודאגות וכך בעלי העסקים מוצאים זמן להתפנות לטיפול בעסק נטו, להשגת לקוחות חדשים ולטיפול שותף בעסק שלהם. את כל עבודת הניירת, החזרי מס, קבלות, תשלומי מע"מ, תשלומי מס וכדומה, הם משאירים בידיו של הרואה חשבון אשר בעל הניסיון והידע הנדרש לטפל בנושאים אלו.

משרד רואה חשבון

משרד רואה חשבון - כיצד לבחור אחד?

בבואכם לבחור משרד רואה חשבון חשוב שתנהגו בזהירות ואחריות שכן המשרד אותו תבחרו יהיה זה אשר ילווה אתכם לכל אורך חיי העסק ויעזור לכם בקבלת ההחלטות החשובות אשר יגרמו לעסק להתרומם או שלא. מעבר למקצועיות שיש כמעט בכל משרד שכזה - חשוב שתבחרו במשרד אשר נותן לכם יחס אישי ואשר אתם מרגישים שאתם יכולים לפנות אליו בכל שאלה או התלבטות ולקבל מענה מהיר ואדיב שכן בעיקר בתקופת ההקמה של עסק חדש ישנם הרבה החלטות מהותיות שיש לקבל וחשוב לבחור משרד שתוכלו להישען עליו בכל אימת שתצטרכו.

מהו רואה חשבון אקטיבי ורואה חשבון פסיבי?

זו אחת השאלות שיש לשאול את עצמכם, לפני שתחליטו איזה משרד רואה חשבון מתאים לצרכים העסקיים שלכם. בואו ונכיר את ההבדלים בין רואה החשבון אקטיבי לרואה חשבון פסיבי: רואה חשבון אקטיבי, הוא אחד שמעורב בהתנהלות הכספית של העסק כגון: חוקי מס, חשבונאות, הנהלת חשבונות, דיני תאגידים, דיני עבודה וכן, ייצוג שוטף מול רשויות המס. אם ננסח זאת נכון, ברגע ששוכרים את שירותיו של רואה חשבון אקטיבי, מפקידים בידיו של רואה החשבון את כל הניהול הכספי השוטף  של החברה או העסק. לעומת זאת, רואה חשבון פסיבי, אינו משתתף בניהול והייעוץ הפיננסי לעסק, נפגשים עמו פעם אחת לתקופה בכדי שיבצע עבורכם את הדיווחים השוטפים והשנתיים הנדרשים. חשוב כי תיקחו בכובד ראש את הבחירה הנכונה של רואה חשבון, היות וחוסר ידע או ביצוע טעות בתום לב, עלולה לגרור קנסות ואפילו הזמנות לחקירה, מה שלבטח לא יהיה נעים עבורכם. יש לבדוק כי למשרד רואה החשבון שבחרתם, יש תעודה  של מועצת רואי החשבון בישראל. ישנם משרדים של רואי חשבון שמעודכנים באמצעות תוכנות ואפליקציות שמאפשרות ללקוחותיהם, להתעדכן במצב העסק, לבדוק את ההתכתבויות עם הרשויות השונות הקשורות למס ולספק שקיפות ברורה ומלאה על עבודתם והתנהלותם מול רשויות המס.