header

פתיחת עסק קטן

אנשים שמעוניינים היום לפתוח עסק, אינם מעוניינים לסכן את הונם והם מעדיפים לפתוח עסק קטן, מה שיקנה להם יותר ביטחון ופחות סיכונים להפסד. יש כאלה שמיצו את עצמם בעבודה, רכשו ניסיון ומעוניינים לפתוח עסק קטן באותו התחום. על מנת להצליח בעת פתיחת העסק, חשוב כי יהיה לכם ידע בתחום של העסק אותו אתם מעוניינים לפתוח. אם הייתם עד עכשיו שכירים, כדאי כי תלמדו ותבררו את כל המידע הנדרש לגבי פתיחת עסק. כל עסק, באם הוא קטן או גדול, דורש ניהול אפקטיבי ונכון. חשוב כי תבצעו בדיקה מעמיקה עם עצמכם ותבדקו האם השיקול של פתיחת עסק קטן הוא מתאים לכם ואכן כדאי עבורכם. אם לאחר הבדיקה, הגעתם למסקנה שכדאי לכם לפתוח עסק קטן, לכו על זה, אך עדיף שתעשו זאת בליווי צמוד של רואה חשבון. היום, חלק מההתמחויות שלנו במשרד הוא ייעוץ וליווי של אנשים שהחליטו על פתיחת עסק קטן או גדול.

פתיחת עסק קטן

פתיחת עסק קטן - חישוב הוצאות

בין אם החלטתם על פתיחת עסק גדול, בינוני או קטן, תמיד יש לבצע מספר פעולות בסיסות שהן:

  • גיוס כוח אדם
  • ייצור, יבוא או רכישת מוצרים שיהוו את ליבת העסק
  • שיווק וקידום מכירות
  • יצירת קשר עם רואה חשבון אשר יטפל בניהול הכספים, גבייה, דווח חשבונאי, הלוואות לעסק וטיפול בפן הפיננסי.


על מנת שהתפקידים יחולקו בהתאם, יש לעשות חושבים ולהבין במה אתם טובים ובמה לא, אם יש לכם שותף, שבו ביחד ועשו סיעור מוחות על מנת לקבל החלטות שיעזרו לעסק לגדול. חשוב גם להשקיע זמן בפיתוח רעיונות שיכולים להיות מועילים לעסק. גם כאשר חושבים על פתיחת עסק קטן עדיין זה מצריך חשיבה ותכנון. חשבו על תקציב לפרסום, עסק ללא פרסום, אינו יכול להתקיים, שכן ברור כי ללא לקוחות העסק יקרוס ולכן, יש להשקיע הרבה משאבים בכדי לגייס לקוחות רבים ככל האפשר. תמיד ניתן להיעזר בשירותי טלמרקטינג המהווה  רעיון טוב לשיווק מסיבי.

גם עסק קטן זקוק לאתר באינטרנט

אין עסק היום, אם הוא קטן או גדול שאין לו אתר באינטרנט. הקימו אתר מושך ומקצועי, דאגו לקידומו, כך שתיראו רציניים יותר כבעלי עסקים. כרטיס העסק של כל אחד הוא אתר האינטרנט שלו. באתר שלכם,  הזינו כמה שיותר מידע על העסק שלכם, מה הוא מוכר, כמה עולה, אם ישנם מבצעים, תמונות של העסק וכל מה שיגרום לגולשים להפוך ללקוחות שלכם. יש לצלם קטלוג של המוצרים של העסק הקטן שלכם, מה שירשים הרבה לקוחות ויגרום להם לקצר את תהליך הרכישה. יש להכין לוגו קליט ומושך שיגרום ללקוחות את התודעה לגבי העסק שלכם או מוצריו. חשוב שתדאגו להדפיס את הלוגו של העסק שלכם גם על המעטפות של המכתבים ,על החשבוניות, על הקבלות, על כרטיסי הביקור, וכן עלשאר המסמכים של העסק.

מידע והמלצות מבעלי עסקים קטנים

כדאי שתהיינה לכם המלצות מבעלי עסקים קטנים שייעצו לכם מה נדרש עבור פתיחת עסק קטן. תמיד ידע ממישהו מנוסה יכול לתרום לכם המון. אם יש לכם ספקים, חפשו ספקים זולים ותנאי אשראי שתוכלו להתנהל עם תזרים המזומנים שלכם באופן יעיל. אם אתם מחפשים מקום לעסק, אלך תחפשו מקום שיהיה יקר מדי, כי אם מיקום טוב ומרכזי אך במחיר הגיוני מבחינת דמי השכירות. בדרך כלל עסק בשנה הראשונה, אינו מניב רווחים, ולכן חשוב כי יהיה לכם די הון עצמי על מנת לעבור את השנה הראשונה של פתיחת העסק מבלי למשוך ממנו כספים. אלה הם חבלי הלידה של כל עסק באם הוא קטן או גדול.

רואה חשבון הוא לא מנהל חשבונות

רבים טועים לחשוב, שרואה חשבון הוא למעשה מנהל חשבונות. כך, הם יעדיפו לשכור את שירותיו של מנהל חשבונות בעת פתיחת עסק אך הם יגלו עד מהרה, שמנהל החשבונות יוכל לעזור להם מעט מאוד. הסיבה היא, שישנו שוני מהותי בין העבודה של רואה חשבון לבין העבודה של מנהל חשבונות. אופי העבודה של מנהל החשבונות הוא מנהלתי בעיקרו ומתמקד בריכוז כלל הנתונים הרלוונטיים לקבלת תמונת המצב על העסק. רואה חשבון, לעומתו, יודע לעשות שימוש בנתונים כדי להפיק מהם את המסקנות הנדרשות לעסק בטווח הארוך.

פרסום אפקטיבי של העסק שלכם

מעבר לאתר אינטרנט, ניתן לפרסם את העסק שלכם במגוון פלטפורמות נוספות: פרסום בפייסבוק, סוגים שונים של פרסום מקודם בגוגל ועוד. אופן הפרסום הוא נחלתם של אנשי המקצוע המתמחים בכך, אך גם רואה החשבון שלכם רלוונטי לסוגיה הזו- רואה החשבון לא רק מלווה אתכם בתהליך של פתיחת עסק, אלא הוא גם אמור ויכול לספק לכם ניתוח על ההשפעה הכלכלית של צעד שאתם עושים. רואה חשבון טוב, למשל, מראה לכם אילו צעדי פרסום הוכיחו את עצמם כלא יעילים, מאחר והם הצריכו מכם תשלום רב ולא הביאו לכם תוצאות והוא גם יכול להראות לכם מהי מסגרת התקציב העומדת לרשותכם לנושא הפרסום.

התאמה אישית של רואה החשבון אליכם

כאשר אנחנו מחפשים רואה חשבון, אנחנו נוהגים לחשוב עליו במושגים של מקצועיות: פתיחת עסק, הגשת דו"חות שנתיים, החזרי מס ועוד. אף על פי כן, יש לשפוט את רואה החשבון שלפניכם גם על סמך תכונותיו האישיות. לשיפוט זה ישנה חשיבות בשתי נקודות: ראשית, עולם הדינים הקשור לעסק שלכם הוא רחב ביותר ועל מנת להתנהל איתו בהצלחה, רואה החשבון שלכם זקוק לשתי תכונות חשובות: דייקנות ויצירתיות. מעבר לכך, רואה החשבון, בייחוד אם מדובר ברואה חשבון אקטיבי, הוא אדם שתצטרכו לעבוד איתו באופן צמוד לאורך זמן. התאמה אישית גבוהה מבחינת סגנון העבודה ואפילו האופי, יכול לסייע לתפקוד מוצלח של הפן הפיננסי של העסק שלכם.