header

רואה חשבון בבית שמש

בשנים האחרונות, חלה עלייה בבעלי העסקים, גם עסקים קטנים וגם עסקים גדולים זקוקים לשירותיו של רואה חשבון. כתושב בית שמש, נתקלתי גם בשכירים שזקוקים לשירותיו של רואה חשבון בבית שמש בגלל גובה המשכורת שלהם, הצהרת הון כל שנה וכדומה. גם מי שיש להם נכסים מושכרים זקוקים לשירות של רואה חשבון בכדי שימלא להם את הדו"ח השנתי שמסכם את הנכסים שבבעלותם, חשבונות בנק ועוד. יש אנשים שמעוניינים לנהל לעצמם את הספרים והם מבצעים טעות שעלולה לעלות להם בקנסות בגלל טעות תמימה הנובעת מחוסר ידע.

ברגע שמבצעים טעות ומבקשים את עזרתו של רואה חשבון בבית שמש שיתקן להם את הטעויות, העבודה הופכת להיות סבוכה יותר, מה שמקשה על רואה החשבון להשליט סדר בחשבונותיהם והדוחות של אנשים אלה שחשבו לחסוך כמה שקלים. על מנת לחסוך בתשלומי מס בכל חודש או במשך השנה עקב דוחות שנתיים, יש לפנות לרואה חשבון, כך שייחשב לכם וייעץ לכם לגבי המקדמות, תשלום המס והוצאות מוכרות שתוכלו אף לקבל החזר בעבורן.

רואה חשבון בית שמש

רואה חשבון בבית שמש - לא שונה מרואה חשבון במכרז

כל עצמאי או עוסק פטור, חייב להודיע לביטוח הלאומי על פתיחת העסק ולפתוח תיק במחלקת העצמאים בסניף הביטוח הלאומי הקרוב אל מקום מגוריו או מקום העסק. התשלום לביטוח הלאומי, מתבצע על פי צפי ההכנסה ושיעורי התשלום. את כל אלה, ימסור עבורכם רואה החשבון לאחר שהוא יבצע גם את החישובים ויוכל לתת אומדן של סכומים שתרוויחו על פי העסק. חשוב כי לא תחסכו בשירותיו של רואה החשבון כי הוא ממש כמו "עורך דין שלכם, מול מס ההכנסה והרשויות" . יש לציין כי הגידול של בעלי מקצוע כמו רואה חשבון הופך את המחירים לנמוכים יותר, בגלל התחרות הרבה הקיימת בשוק. יש להתייעץ עם רואה החשבון כבר לפני פתיחת העסק, כך שתוכלו להבין את המושגים וההתנהלות מול הרשויות השונות שאיתן תצטרכו להתמודד ולהתנהל נכון במשך כל פעילות העסק השנתית שלכם. מי שהוא פרילנס, יוכל להגיע ללשכת יועצי המס ולקבל, ייעוץ ראשוני חינם. גם אם מדובר על עסק שמתנהל מהבית, תוכלו להתייעץ עם רואה החשבון, כך יהיה לכם ראש שקט והכל יתנהל כתקנו.

ההתארגנות הראשונית של העסק החדש שלכם

יש לפנות ליועץ מס או לרואה חשבון על מנת שהוא יסייע לכם בהתארגנות נכונה של העסק כבר בשלביו הראשוניים. העבודה השוטפת כבר תוכל להיות עבור כל בעל עסק חדש, קלה יותר, לאחר שהוא כבר יתחיל להתרגל למושגים, לפנות לרואה החשבון בזמן ואפילו לשאול אותו שאלות שונות שקשורות לעסק. הנגישות והזמינות של רואה החשבון חשובים מאוד ללקוחות שיש להם עסקים שונים ואת זה יש לבדוק מתחילת ההתקשרות עם רואה החשבון. השלבים הראשונים בהקמת עסק הם שלבים חשובים מאוד. יש לדעת את הזכויות המגיעות לכם, חוץ מהחובות שיש לשלם לרשויות השונות. בכל סוף שנה אזרחית, תוכלו לדעת, לאחר הדו"ח השנתי שהגשתם, אם מגיעים לכם החזרים בגין הוצאות מוכרות, מתוקף היותכם עוסקים מורשים. או חברה בע"מ. כל רואה חשבון, מקושר במחשב לרשויות של מס הכנסה וביטוח לאומי והוא יכול לעדכן אתכם לגבי התשלומים שלכם בכל רשות.

אחד האתגרים הגדולים ביותר בניהול עסק הוא, כידוע, הבירוקרטיה הכרוכה סביב תשלום המיסים השונים. עניין זה בולט במיוחד סביב הדו"ח השנתי למס הכנסה. דו"ח זה מרתיע בעלי עסק רבים, בשל היסודיות הרבה הנדרשת בהכנתו ובצורך להכניס אליו פריטי מידע רבים כל כך. כאן, רואה חשבון בבית שמש מגיע לסייע לכם. רואה החשבון, בעת הכנתו את הדו"ח השנתי, משתמש במסמכים מסוגים רבים: אישורים על ניכוי מס במקור מלקוחות, פנקס הדיווח למע"מ, רשימת מלאי ועוד רשימה ארוכה מאוד של מסמכים. כלל המסמכים הללו מיועדים לבחון את ההכנסות וההוצאות של העסק במהלך השנה הנתונה. את הדו"ח יש להגיש עד לסוף חודש אפריל או מאי (בהתאם לשיטת הדיווח).

דיווח תקופתי

מעבר לדו"ח השנתי, רואה חשבון בית שמש מכין גם את הדו"חות התקופתיים הנדרשים להגשה מצד בתי עסק מסוימים. מדובר בבתי עסק שהינם מסוג עוסק מורשה. עוסק מורשה נדרש להגיש דיווח למע"מ בכל חודש או חודשיים, על ההכנסות וההוצאות שלו. עוסק פטור לא נדרש לגבות מס ערך מוסף, לכן הוא לא נדרש להגיש דיווח למס ערף מוסף. ככל שהדיווח מתבצע על ידי רואה החשבון באופן תקין, כך ההתנהלות של העסק היא קלה ושוטפת יותר ומורידה מבעל העסק את הצורך להתעסק בגבייה מופרזת או בתשלום קנסות על אי הגשת דו"חות בזמן.

במה עוד מטפלים רואי החשבון?

רואי החשבון, עוסקים בכל מיני תחומים נוספים, כמו גם במיסוי של השקעות של ישראלים בחו"ל, טיפול בשומות מס שבח ובממשק של מס שבח למס הכנסה הכוללים גם החזרי מס ששולם. רואי החשבון מטפלים גם בנכסים להשכרה, ענף התחבורה כמו חברות ליסינג, סוכנויות רכב, חברות הסעה, משאיות וכן, מוסכים מורשים. אם אתם מחפשים רואה חשבון בבית שמש אנחנו נשמח לסייע לכם בכל מה שתצטרכו.

החזרי מס לשכירים

אם נדמה לנו, שרק עצמאיים זקוקים לשירותיו של רואה חשבון בית שמש, הרי שזו הנחה שגויה- גם שכירים יכולים להפיק תועלת רבה משירותיו של רואה חשבון, כאשר העניין בא לידי ביטוי בהחזרי מס. הנחת המוצא שלנו היא, שמס הכנסה דורש מאיתנו לשלם את היקף המס שקבע, על סמך כלל הנתונים שהגשנו ועל סמך כל התקנות הרלוונטיות בנושא זה. אף על פי כן, ייתכנו מצבים, בהם מס הכנסה לא חישב את כלל הנתונים הפיננסיים שרלוונטיים לקביעת דרישת התשלום, כמו נקודות זכות שהוא היה זכאי להן בתקופה מסוימת לפני מספר שנים. רואה החשבון מסייע לשכיר בהגשת טופס 106- הטופס העיקרי בבקשה להחזר מס- יחד עם שאר המסמכים והנתונים הרלוונטיים לסיוע בהשגת החזר מס.

רואה חשבון אמין ומדויק

רואה חשבון לפתיחת לעסק קטן מחויב להתמצא בכלל התקנות והחוקים הנוגעים למיסוי בישראל, על מנת שיעבוד בצורה מדויקת. כל טעות של רואה חשבון עלולה לעלות לכם באלפי שקלים ולעיתים אף יותר. כל רואה חשבון מעניק שירותים בסיסיים של ראיית חשבון, אך אם יש לכם צורך בתחום התמחות מסוים, למשל דיני מיסוי על מסחר בינלאומי, תצטרכו לבדוק שרואה החשבון המוצע לכם אכן מתמצא בסוגיה הזו על בוריה. מעבר לכך, חשוב שרואה החשבון יהיה זמין עבורכם באופן שוטף במגוון ערוצי תקשורת, על מנת שתוכלו להעלות כל שאלה ולטפל בכל סוגיה לא ברורה במהירות וביעילות.

רואה חשבון לניהול הגרלות ותחרויות

באופן טבעי, אתם, כבעלי העסק, תחשבו כל הזמן כיצד תוכלו למשוך אליכם עוד לקוחות. אחת הדרכים שייתכן ותשתמשו בה היא ניהול תחרות עם פרסים יקרי ערך. עליכם לדעת, כי גם ניהולה של תחרות כזו מצריכה שימוש בשירותיו של רואה חשבון בבית שמש- השימוש ברואה החשבון מעניק את השקיפות והאובייקטיביות הנדרשים לביצועה של תחרות, אשר אמורה להיות הוגנת. רואה החשבון מקפיד על כך שהתחרות מתבצעת בהתאם לתקנון והוא יוכל לסייע לכם בהתנהלות מול לקוחות, אשר עלולים לטעון כי לא זכו בהגרלה מאחר והיא נערכה באופן לא הוגן.

משרדו של רואה חשבון מאיר אוחנה ממוקם ברח' הנשיא 228/1 בית שמש.