header

רואה חשבון בפתח תקווה

ישנם הרבה רואי חשבון בארץ והבחירה תתבצע גם בגלל המיקום. למשל הקרבה של בית העסק למשרדו של רואה החשבון. מי שיש לו עסק או חברה בעיר פתח תקווה, יחפש רואה חשבון בפתח תקווה. הסדרת העניינים הכספיים של העסק ותשלומי המס, הם האחריות והתפקיד של רואה חשבון בפתח תקווה, או בכל עיר אחרת.. הזמינות של רואה החשבון חשובה, היות ובכל שאלה או בעיה, תוכלו תמיד להתייעץ עם רואה החשבון שתמיד יהיה לשירותכם בעת הצורך. ישנם כמה פרמטרים לבחירה של רואה חשבון, המחיר, הניסיון, הזמינות, הטיפול המהיר, המלצות של אנשים שהם בעלי עסקים לגבי רואה חשבון מסוים. הדגש על הזמינות היא מבין המעלות הראשונות שכן, במידה וישנו מקרה דחוף, כמו פגישה דחופה כמו כאשר בעל העסק גילה שישנן הוצאות בלתי צפויות או הוצאות לא מוכרות מה שיכול למשל לפגוע בעסק, כל אלה, יחייבו את רואה החשבון להיות בעל זמינות גבוהה. השירותים שיעניק רואה חשבון בפתח תקווה או בערים האחרות יהיה:

  • ייעוץ כלכלי פיננסי
  • בניית תכנות עסקיות
  • תכנית הבראה לעסק
  • ייצוג ברשויות המס
  • מיסוי חברות
  • הצהרת הון
  • הכנת דוח שנתי

אפילו אם מצאתם רואה חשבון שעומד בצפיותיכם, אין זה אומר כי אתם פטורים מרשויות המס. חשוב לא להתעלם מפרטים חשובים או לא לשים לב אליהם למרות שאתם עסוקים בבנייה וקידום של העסק שלכם. יש להיות מעורים בכל הקשור לתשלומים השונים, שמירת הקבלות, התשלומים לספקים, תשלומי השכירות, החשמל והמים וכדומה, כך שרואה החשבון שלכם לא יחסיר ולו פרט אחד בחישוב הנכון של ההכנסות וההוצאות שלכם בעסק.

רואה חשבון בפתח תקווה

רואה חשבון בפתח תקווה - הנקודה שלך במרכז

מי שיש לו רואה חשבון טוב שהוא סומך עליו, לבטח ירגיש כי הוא בטוח ונמצא בידיים טובות של רואה חשבון מקצועי, מיומן ובעל ניסיון שידאג לאינטרסים הכלכליים שלו. רואה החשבון יימנע מכם את אי הנעימויות שכרוכות בחישוב לא נכון, הצהרה שהוחסר בה משהו, היות ותפקידו של רואה החשבון הוא להקפיד על הדיוק של הפרטים, הצהרה נכונה של ההכנסות וההוצאות, בדיקת פנקסי החשבונות של בעל העסק וכן, ייעוץ כלכלי בכל מה שקשור לעסק שלכם.

להיות תמיד עם האצבע על הדופק

המעקב אחר הפעילות של העסק היא חשובה ולכן רואה החשבון שלכם, יערוך את המעקב כל העת, ברגע שיראה כי ירדו ההכנסות, הוא יתדרך אתכם להשגת לקוחות חדשים ונוספים, ימליץ על תשלום זול יותר לספקים ועוד. תפקידו הנוסף של רואה החשבון שלכם הינו לעדכן אתכם לגבי הרפורמות החדשות במס, חוקים חדשים הקשורים במיסים והם לטובתכם ועוד. אם העסק שלכם הוא בתחילת דרכו, כדאי כי תמצאו רואה חשבון במחיר סביר ולא תבחרו ברואה חשבון בעל משרד מפואר שיש לו הרבה עובדים, משרד כזה, ייקר את העלויות שלכם. כל דבר, חייב להיות מחושב בפרטי פרטים, במיוחד בשנה הראשונה להקמתו. לכל עסק יש את חבלי הלידה שלו ויש לשרוד אותם באמצעות חישוב נכון של ההוצאות.

בקשו פירוט לפעולותיו של רואה החשבון שלכם

כמובן שאם אתם פותחים עסק בפתח תקווה אז מומלץ לכם לשכור את שירותיו של רואה חשבון מקומי. כמו כן יש לבקש מרואה החשבון שלכם, הסבר מפורט על הפעולות בהם הוא נוקט בכל הקשור לעסק שלכם. כך תדעו אם הוא פועל עבורכם מספיק, מעדכן ומיידע אתכם לגבי ההטבות שמגיעות לכם מהעסק ומרשות המיסים. מצאו כמה שיותר מידע על פעולותיהם השונות של רואי החשבון, ידע לעולם לא יזיק לכם, במיוחד בתחום הרגיש כמו ניהול עסק. אם תהיו מעורבים בכל מה שקורה לעסק שלכם, יהיה לכם קל יותר לנהל את העסק ולהבין כל פעולה הקשורה לרשויות המיסוי בארץ.

רואה חשבון או יועץ מס?

תחום העיסוק העיקרי של רואה חשבון פתח תקווה הוא הגשת הדו"חות התקופתיים הנדרשים לרשויות המס. מאחר ודו"חות אלו קובעים, בסופו של דבר, את גובה המסים שנשלם, הרי שעבור רבים, רואה החשבון ויועץ המס הם למעשה אותו האדם. אכן, ישנה חפיפה מקצועית לא קטנה בין שני אנשי מקצוע אלו, אך בכל זאת ישנו הבדל מהותי בין השניים- ההשכלה של רואה החשבון היא הרבה יותר מעמיקה לעומת השכלתו של יועץ המס. לכן, ישנן פעולות מסוימות, אשר יועץ המס לא מוסמך לבצע, אך רואה החשבון כן- למשל, ייצוג עצמאיים בביטוח לאומי.

רואה חשבון ממשרד קטן או גדול?

רואה חשבון פתח תקווה יכול להיות כזה, אשר משתייך למשרד רואי חשבון קטן (או אפילו לעמדו בראשו) או שהוא יכול להיות חלק ממשרד רואי חשבון גדול (מדובר בסניפים מקומיים של חברות בינלאומיות לראיית חשבון). ישנם שיקולים לבחירת רואה חשבון ממשרד קטן או גדול- מצד אחד, רואה חשבון ממשרד קטן יוכל להעניק ללקוח יחס אישי יותר, מאחר והוא עובד עם מספר קטן יותר של לקוחות, בהשוואה לרואה חשבון במשרד גדול. מצד שני, ייתכן כי רואה חשבון ממשרד גדול הוא בעל מומחיות בנושאים מסוימים, אשר רואי חשבון ממשרדים קטנים לא כל כך מתמצאים בהם. בזמן חיפוש רואה החשבון המתאים, יש לשקול את היתרונות והחסרונות של כל משרד לפי מאפייני העסק.

רואה חשבון אקטיבי או פסיבי

רואה חשבון פתח תקווה יכול להיות אחד משני סוגים עיקריים, הנפוצים היום בשוק. רואה חשבון פסיבי הוא רואה חשבון אשר מסתפק בעריכת הדו"חות- החודשיים והשנתיים- לרשויות הרלוונטיות. רואה החשבון האקטיבי, לעומתו, הוא רואה חשבון אשר לא רק מכין את הדו"חות, אלא גם פועל במישורים נוספים- הוא מייצג את בית העסק מול הרשויות בדיונים השונים והוא מגלה מעורבות רבה בכל המאפיינים העסקיים של בית העסק. אין ספק, שרואי החשבון הפסיביים מספקים שירות חשוב, אך רואי חשבון מהסוג השני הם בעלי ידע מקצועי רחב יותר, מה שמאפשר להם להעניק חבילת שירותים רחבה יותר ובכך להקל בצורה משמעותית יותר על בעל העסק.

אל תתפשרו על הטוב ביותר

רואה חשבון לעסק חדש הוא אחד מאנשי המפתח של העסק שלכם. כאשר אתם בוחרים להכניס רואה חושבן לעסק שלכם, אתם למעשה מפקידים את עתידו של העסק, במידה רבה, בידיו. לכן, חשובה הבחירה של רואה החשבון המתאים ביותר, לפי כלל הפרמטרים שפורטו. אל תחששו לבצע חיפוש ארוך ויסודי- עדיף להיות בטוחים במאה אחוזים בזמן הבחירה, מאשר לשכור את שירותיו של רואה החשבון הראשון שאתם נתקלים בו- גם אם הוא עושה רושם טוב. תוכלו לבקש המלצות מקולגות שלכם, שיוכלו לתת לכם המלצות על בחירת רואה החשבון המתאים וזאת מנוקדת מבטו של בעל עסק.

סדר וארגון מעל לכל

העבודה של רואה חשבון בפתח תקווה מצריכה שימוש בכמות גדולה מאוד של נתונים, כשמתוך הנתונים האלה ישנו צורך לבצע חישובים שונים ורבים. מחסור בנתון מסוים, גם אם הוא קטן, או שינוי בו, יכול להשפיע באופן מהותי כל התנהלות העסק. לכן, רואה החשבון צריך לקבל את כל המידע הרלוונטי- גם אם נדמה לכם שמדובר בפירוט חסר חשיבות וגם אם אתם סבורים, שהתנהלותו של רואה החשבון היא קטנונית ומציקה. מנגד, חשוב שיהיו יחסי עבודה טובים בנכם לבין רואה החשבון- אם אתם נתקלים בחיכוכים על בסיס קבוע, כנראה שתצטרכו רואה חשבון אחר.

משרדו של רואה חשבון מאיר אוחנה ממוקם ברח' איכילוב 12, פתח תקווה.