header

רואה חשבון לעסק חדש

מזל טוב, החלטתם להקים עסק חדש. אז מה עכשיו? עכשיו מתחיל תהליך מורכב שמלא באתגרים, קשיים וכן, גם סיפוקים. במסגרת תהליך הבניה של העסק עליכם לבחור רואה חשבון לעסק החדש שלכם. בחירה נבונה תורמת בכמה מישורים שכן הוא זה אשר ידאג ללוות ולהנחות אתכם ולהסביר לכם מושגים חדשים בתחום העסקי. בחירה נבונה של רואה חשבון  מסייעת גם להתנהלות תקינה מול רשויות המס השונות (מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי) שאליהם אתם מחויבים לדווח ולשלם במשך כל התקופה של הפעילות העסקית שלכם.

בחירה נכונה של רואה חשבון לעסק חדש תורמת גם בפן העסקי שכן הרואה חשבון ידריך אתכם בקבלת החלטות פיננסיות חשובות כגון: כיצד לפעול מול ספקים? כמה הון עצמי דרוש לפתיחת העסק? ועוד הרבה נושאים חשובים שיכולים לגרום לעסק לשגשג. חשוב לזכור כי השנה הראשונה לפעילות העסק, הינה בדרך כלל השנה המאתגרת ביותר שכן בשנה זו אנו משקיעים את ההון שלנו בתקווה לתשואה בעתיד. בשנה זו יש לנהוג במשנה זהירות ולקבל החלטות בתבונה ולכן חשוב לקחת רואה חשבון לעסק אשר ינחה אתכם גם מבחינת ההוצאות השוטפות של העסק כגון: שכירות, ארנונה, טלפון, פרסום, התנהלות מול ספקים ועוד.

רואה חשבון לעסק חדש

רואה חשבון לעסק חדש

יש לבחור רואה חשבון שתוכלו לסמוך עליו בבטחה. חשוב שהוא יהיה אמין ושיוכל לסייע לכם בכל פעילותכם בעסק. אחת הסיבות הכי חשובות לבחירת רואה חשבון לעסק היא העובדה שלא כדאי לבצע צעדים פזיזים הקשורים לעסקים בעצמכם, ובמיוחד לא בשנה הראשונה של העסק! תמיד חשוב שיהיה רואה חשבון לצדכם אשר ילווה וידריך אתכם, שהנגישות אליו תהיה נוחה והזמינות גבוהה, ובכל נושא שתצטרכו הוא יהיה שם לסייע. בד"כ רואה חשבון לעסק חדש ידאג תמיד לאינטרס הכלכלי שלכם כלקוחותיו. לאחר שבחרתם רואה חשבון לעסק החדש תסמכו עליו שהוא בעל הניסיון והידע הנדרש בכל הנושאים הקשורים למיסוי ולרשויות המס. החכמה היא במיוחד בשנה הראשונה לעסק, לצמצם עלויות ולהגדיל רווחים. מי שהוא רואה חשבון מקצועי ומוסמך, יוכל למצוא לכם את כל ההטבות שאפשר מתוקף היותכם עסק חדש וימקסם לכם את הרווחיות של העסק.

תשקיף פיננסי של רואה החשבון

רואה חשבון מוצלח, יערוך לכם תשקיף פיננסי ויסביר לכם מה מצבכם מבחינת העסק, על מנת שתוכלו להתייעל, לצמצם בעלויות ולהגדיל רווחים. על מנת לבצע תשקיף פיננסי מוצלח יש להגיע לרואה החשבון שלכם, עם כל המסמכים והמידע הרלוונטי, אשר יעזור לו להבין את מצב העסק לאמיתו ולהבין האם העסק כרגע בהפסדים או ברווחים, ומה הצעדים שיש לנקוט, בכדי לייעל אותו. רואה חשבון  תמיד ישקול את צורת ההתאגדות הכדאית ביותר של העסק החדש, וימליץ האם כדאי לפתוח חברה בע"מ או עוסק מורשה. בחירה נכונה בנושא זה יכולה לגרום לעסק להצליח ולחסוך המון כסף.

שירותים מגוונים של רואה חשבון

ישנם שירותים מגוונים שרואה החשבון מעניק לקוחותיו. ישנם רואי חשבון המתמחים בנושאים מסוימים כמו יעוץ מס, יעוץ פיננסי וליווי לכל אורך הדרך, ישנם כאלה שרק מגישים דוחות על פי המסמכים והקבלות שלכם וישנם כאלה שמתמחים בחברות בע"מ, בתשלומים של מס שבח, ובשאר תחומים שונים. בבחירת רואה חשבון לעסק מתחיל חשוב לשים לב כי הוא מספק את השירותים השונים להם העסק נדרש וכי הוא מתמחה בעוסקים חדשים ובדיווחים לרשויות. יש תמיד לבחור את רואה החשבון המתאים לכם, כך תקלו על עצמכם, תורידו עול ומתח מכתפיכם ותתפנו לנהל את הפעילות השוטפת של העסק.

שירותי בקרה ודיווח

אחד השירותים הבסיסיים ביותר שמעניק רואה חשבון לעסק חדש הוא עריכת הדו"חות השנתיים והתקופתיים הנדרשים להגשה למס הכנסה. גם אם מדובר בעסק קטן, ישנם פרטים רבים, אשר יש לדאוג להכניס אותם לדיווח, על מנת שיהיה שלם. דיווח אשר מגיע בצורה חלקית יכול להביא על העסק אחד מהשניים: דרישת תשלום מופרזת או סנקציות בשל התחמקות מדיווח, כביכול. כאשר אתם פונים את רואה החשבון שלכם, חשוב שהוא יידע את האופן שבו עורכים דיווח שנתי, את תוכנו המדויק של הדיווח (תוכנו של כל דיווח וכן תדירות הדיווח משתנים מעסק לעסק) ואת הדרך שבה מגישים את הדו"ח השנתי.

החזרי מס לעסק

אין ספק, כי כל אחד מאיתנו אוהב לקבל כסף ממס הכנסה, בייחוד כאשר מדובר בסכום גדול. אכן, אחד השירותים שמעניק רואה חשבון לעסק מתחיל הוא השגת החזרי מס. כאשר מדובר בהחזרי מס, יש לשים לב לתדירות בה מגיעים ההחזרים- אם מגיעים החזר אחד או שניים בתקופה של מספר שנים, ייתכן וההחזרים הללו נובעים מטעויות של מס הכנסה בגבייה מכם. לעומת זאת, אם מדובר בטעות אשר חוזרת על עצמה באופן שיטתי, הרי שייתכן מאוד, כי מקור הבעיה הוא דווקא ברואה החשבון שלכם- החזר מס הוא לא הנורמה, אלא נועד לתקן טעות ואם הטעות הזו חוזרת שוב ושוב, ייתכן כי רואה החשבון שלכם לא יודע כיצד להכין דו"ח שנתי כהלכה.

בחירת רואה חשבון על סמך נתונים אישיים

רואה חשבון לעסק חדש הוא, בסופו של דבר, בן אדם. ככזה, הוא ניחן ביתרונות ובחסרונות, כמו כולנו. ישנם יתרונות שמהווים מעלה גדולה בתחום ראיית החשבון אך ישנם גם חסרונות, שעלולים לשבש את העבודה של רואה החשבון בצורה ניכרת. מעל לכל, חשוב שרואה החשבון יהיה גלוי עמכם וישפוט את כלל הנתונים שלפניו בצורה האובייקטיבית והמקצועית ביותר. רואה חשבון אשר מתעלם מבעיות מסוימות שצצות בנתונים הכספיים של החברה, גם אם הן קטנות, או כזה ש"מעגל פינות", עלול להיות הרסני לעסק שלכם בטווח הארוך ואין לשכור את שירותיו.